Metavit™

04

Rekonštrukčná formula podporujúca správny metabolizmus tukov a homocysteínu

Viac detailov

38,90 € s DPH

32,42 € bez DPH

V krvi sa prenáša veľké množstvo produktov a medziproduktov metabolizmu, kyslíka, živín a biologických odpadových látok. Niektoré z týchto faktorov sú zložkami krvi, ktoré vypovedajú o našom zdravotnom stave. Pri väčšine krvných testov sa hodnotí hladina krvných tukov (triglyceridov, cholesterolu) a homocysteínu.

Cholesterol sa prijíma potravou, ale aj vytvára v samotnom tele. V tele má mnoho funkcií, napríklad ako základná látka pre tvorbu mnohých hormónov, vitamínu D, koenzýmu Q10 (bioenergetická zlúčenina), ako materiál pre stavbu nervových tkanív a orgánov a ako základná zložka bunkových membrán. Dobrá rovnováha medzi prísunom, vnútornou syntézou a využitím cholesterolu a iných tukov v našom metabolizme je pre zdravie nevyhnutná. K tomu výrazne prispievame správne vyváženou stravou.

Homocysteín vzniká v tele ako medziprodukt pri biologickej premene aminokyseliny - metionínu, ktorý je súčasťou bielkovín a dôležitou molekulou v metabolizme nášho tela. Homocysteín sa spravidla nehromadí v telesných bunkách, ale telo ho rýchlo spracúva.

Vitamíny B6 a B12, kyselina listová a betaín sú dôležitými faktormi, ktoré napomáhajú normálnemu metabolizmu homocysteínu. Preto je optimálny prísun týchto mikroživín nevyhnutný na udržanie správnej hladiny homocysteínu, ktorý sa dáva do súvisu aj so zdravím kardiovaskulárneho a cerebrovaskulárneho systému.

Metavit™
Zložky v Metavit™ podporujú bunkový metabolizmus mnohými spôsobmi súčasne, napr:

 

- Betaín, vitamín B6, B12, kyselina listová pomáhajú udržiavať normálnu hladinu homocysteínu v krvi.

- B vitamíny a biotín sa zúčastňujú normálnej produkcie energie v bunke.

- Vitamín C a vitamín E pomáhajú chrániť bunku pred oxidatívnym stresom.

- L- Karnitín hrá zásadnú úlohu v energetickom metabolizme v tele - teda aj v metabolizme tukov.

 

Metavit™je vhodné používať so základnou formulou Vitacor Plus™ 

Odporúčaná dávka
Dospelí: 1 kapsula 3-krát denne. Užívajte v čase jedla s dostatočným množstvom tekutiny (voda, džús, čaj).

Balenie: 90 kapsúl v jednom balení

Zloženie mikroživín - viď nálepka.

Hmotnosť 86,9 g
Obsah 90 tabliet