Prolysin C ™

12

Špeciálna formula na spojivové tkanivo.

Viac detailov

32,90 € s DPH

27,42 € bez DPH

Asi tretinu bielkovín v našom tele predstavujú molekuly kolagénu, čo zdôrazňuje jeho štrukturálnu aj funkčnú dôležitosť (cievy, kĺby, šľachy, tvar orgánov a tela, obaly orgánov, kosti....).

Vitamín C a aminokyselina lyzín sú esenciálne nutrienty: ľudské telo si ich nedokáže samé vytvárať, musíme ich dostať do tela prostredníctvom stravy. Aminokyselina prolín sa môže tvoriť v telových bunkách, ale toto množstvo nie je dostačujúce pre potreby organizmu, hlavne vo vyššom veku

Aminokyseliny lyzín a prolín sú časťou novotvorby kolagénu a majú podstatnú úlohu pri poskytovaní kolagénových vlákien telu, čo predstavuje nevyhnutnú podmienku pre to, aby tvorba a stabilita spojivového tkaniva boli optimálne.

Vitamín C je rozhodujúci pri tvorbe kolagénu a iných molekúl buniek spojivového tkaniva tela: zabezpečuje sa tým optimálna štruktúra a funkcia spojivového tkaniva v našom tele.

Je to súčasne najdôležitejší antioxidant v našom tele, pozitívne zasahuje do našich imunitných reakcií. Aktívne sa zúčastňuje pri rade ďalších dôležitých procesoch.

 

ProlysinC™ je  doplnkovou formulou v kombinácii so základným programom Vitacor Plus™ a inými rekonštrukčnými formulami, napríklad Osteoforte™ a Arteriforte™.

 

Najčastejšie sa používa ako doplnok pri ochoreniach kĺbov, kostí, chrupiek, ďasien, ciev, pri problémoch so žilami, a podobne.

 

 

1 tableta obsahuje:

                                                                            Referenčná výživová hodnota v  %                                              

Vitamín C   (kyselina L-askorbová)                   300 mg                               500

L-prolín                                                               150mg                                 *

L-Lyzín (L-lyzín-hydrochlorid )                        300  mg                                15,8

Vysvetlivky: mg = miligram, * referenčná výživová hodnota nie je v EU stanovená
                                                                                                       
Prídavné látky: Zahusťovadlá celulóza a maltodextrín, emulgátory: kyselina stearová, stearan horečnatý, oxid kremičitý, kroskarmelóza sodná, povlaková látka  uhličitan vápenatý a šelak . Extrakt z kokosového oleja, prirodzený citrónový olej a aróma
 
Špeciálne upozorneniapodľa zákona: Výživový doplnok nie je určený k liečbe ľudských chorôb. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Uskladňovať pri izbovej teplote v suchu a mimo  dosahu malých detí.
Doba minimálnej trvanlivosti – do dátumu uvedeného na dne obalu.
Odporúčané dávkovanie: Dospelí 2x1 tableta za deň počas jedla.
Hmotnosť 119,8 g
Obsah 90 tabliet