LyCin ™

03

Obsahuje kombináciu vitamínu C a esenciálnej aminokyseliny l-lyzín.

Viac detailov

Uvedený produkt momentálne nie je skladom. Prosím kontaktujte nás telefonicky alebo emailom pre presnejšie termíny dodania.

41,90 € s DPH

34,92 € bez DPH

L-lyzín je esenciálna aminokyselina, to znamená, že ju musíme telu dodávať v dostatočných množstvách prostredníctvom stravy, alebo vo výživovom doplnku. Prirodzené aminokyseliny sa vyskytujú iba v L-konfigurácii. Naše telo dokáže lepšie využiť tento typ aminokyselín a použiť ich pre výstavbu bielkovín.

Lyzín je aj stavebnou komponentou, aj kľúčovou molekulou pri ochrane kolagénu. Lyzín napríklad inhibuje enzýmy, ktoré by sa mohli zúčastniť deštrukcie kolagénu (kolagenázy, resp. metaloproteinázy). Empiricky sa toto poznanie už dlhšie používa proti šíreniu herpetických vyrážok, alebo proti akejkoľvek inej nadmernej deštrukcii kolagénu. 

Vitamín C je esenciálny vitamín, je rozhodujúci pri tvorbe kolagénu a iných molekúl buniek spojivového tkaniva tela: zabezpečuje sa tým optimálna štruktúra a funkcia spojivového tkaniva v našom tele (cievy, kĺby, šľachy, tvar orgánov a tela, obaly orgánov, kosti....).

Je to najdôležitejší antioxidant v našom tele. Pozitívne zasahuje do našich imunitných reakcií- je výhodná kombinácia s bioflavonoidmi. Aktívne sa zúčastňuje pri detoxikačných reakciách - pomáha detoxikovať náš organizmus od toxínov (v prostredí, pri chorobe, od liekov ...). Zasahuje do metabolizmu cholesterolu, stresových hormónov (adrenalín, noradrenalín), karnitínu, krvotvorby, atď.

Jednou z rozhodujúcich výhod LyCin™-u v práškovej podobe je to, že telo vie oba nutrienty dobre absorbovať a použiť. Rozmiešajte dôkladne odmerku prášku vo vode. Urobíte nápoj neutrálnej chute s ľahkou pomarančovou príchuťou. Možno rozpustiť aj v ovocnej šťave, napríklad vytlačiť do vody jeden citrón, alebo v čaji.

 

Tip: Urobte si podobný tolerančný test ako je uvedený pri Vita C forte ™ Ak je dávka príliš vysoká, zvýši sa pohyb čriev, čo je signálom toho, že telo dosiahlo maximálny limit daného nutrientu pre svoje potreby v danom čase.

 

1 odmerka (cca 5 gramov) obsahuje:

                                                                                       Referenčná výživová hodnota v %                                             

Vitamín C                                                       1000 mg                                               100

z toho    kyselina L-askorbová                           200mg

              L-askorban vápenatý                            400mg

              L-askorban horečnatý                           400mg

 

L-Lyzín (L-lyzín-hydrochlorid 25%)             1000  mg                                                   *

Extrakt z citrusového ovocia obsahujúci bioflavonoidy 200  mg                                                   *

Vysvetlivky: mg = miligram, * referenčná výživová hodnota nie je v EU stanovená
Prídavné látky: Zahusťovadlá fruktóza a maltodextrín(alebo Stevia), prirodzená pomarančová aróma .
Špeciálne upozornenia podľa zákona: Výživový doplnok nie je určený k liečbe ľudských chorôb. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.Uskladňovať pri izbovej teplote v suchu a mimo  dosahu malých detí.Doba minimálnej trvanlivosti – do dátumu uvedeného na dne obalu.
Odporúčané dávkovanie: Dospelí 1 odmerka za deň počas jedla.
Hmotnosť 420 g
Obsah prášok