EpiQuercican™

13

Rekonštrukčná formula pre podporu imunity a stabilného spojivového tkaniva.

Viac detailov

49,90 € s DPH

41,58 € bez DPH

Ľudské telo pozostáva z miliárd buniek. Neustále sa nám tvoria nové bunky, ktoré umožňujú rastové procesy a nahrádzajú staré, nekrotické, alebo poškodené bunky. Tieto procesy podliehajú prísnym kontrolným mechanizmom, na ktorých sa podieľa náš imunitný systém.

Nové somatické bunky vznikajú bunkovým delením.  V tomto procese musia rozpustiť kolagénovú matricu a spojivové tkanivo, ktoré ich obklopuje, aby mohli rásť a expandovať. Na tento účel bunky vylučujú špeciálne typy enzýmov, ktoré trávia kolagén. Sekrécia týchto enzýmov je tiež prísne kontrolovaná v našom tele, takže napriek krátkej dobe tohoto procesu nie je následne narušená celistvosť a stabilita spojivového tkaniva.

Vitamín C, esenciálna aminokyselina L-lyzín, extrakt zo zeleného čaju EGCG a ďalšie bunkové mikroživiny podporujú zdravé fungovanie buniek, prirodzenú stabilitu spojivového tkaniva a jeho ochranu. Okrem toho prispievajú k optimálnemu fungovaniu imunitného systému a podporujú tvorbu stabilného spojivového tkaniva.

EpiQuercican™ je rekonštrukčná formula v programe bunkovej výživy Dr. Ratha.

Jednotlivé zložky v EpiQuercican™ podporujú bunkový metabolizmus mnohými spôsobmi súčasne, napr.:

EGCG (epigalokatechín galát) je rastlinný extrakt zo zeleného čaju, patriaci do skupiny polyfenolov, a predstavuje kľúčovú látku v zelenom čaji z hľadiska imunity. EGCG  podporuje zdravú funkciu bunky svojím vysokým antioxidačným potenciálom. 

Vitamín C  (vo forme L-askorbyl palmitát, kyselina L-askorbová, L-askorban vápenatý a L-askorban horečnatý), kľúčový vitamín pre tvorbu kolagénu, zároveň ako silný antioxidant, pozitívne vplýva na imunitný systém.

Quercetín (flavonoid zo skupiny polyfenolov) zvyšuje jeho schopnosť rezorpcie a celkovú biodostupnosť.

NAC (N-acetyl-L-cysteín) ako prekurzor aminokyseliny L-cysteín, vďaka ktorej sa v našom tele zvyšuje a vytvára jeden z najsilnejších vlastných antioxidantov - glutatión.

Aminokyseliny L-lyzín a L-prolín – dôležité pre stabilitu spojivového tkaniva. Lyzín má aj schopnosť inhibície kolagén-deštruujúcich enzýmov v rozsahu potrebnom pre zachovanie normálnej funkcie bunky.

Vitamín C, selén a meď – dôležitosť pri imunitných reakciách tela, ochrana bunky voči oxidačnému stresu

Odporúčaná dávka EpiQuercican™ Dospelí: 2 kapsuly 3x denne.

Užívajte počas jedla s dostatočným množstvom tekutiny (voda, džús, čaj).

Balenie: 180 kapsúl* v jednej nádobe

https://issuu.com/dr-rath-health-programs/docs/drhp-productinfo-book-en

Hmotnosť 173 g
Obsah 180 kapsúl